גינה אקולוגית

מה זה גינה אקולוגית?

גינה אקולוגית היא גינה שאינה פוגעת בסביבה, ואף תורמת לה. להבדיל מגינה רגילה, אשר אינה מתחשבת באיכות הסביבה. גינה אקולוגית תכיל מספר אלמנטים:

  1. בחירת הצמחים בגינה- הצמחים בגינה חייבים להיות מותאמים לתנאי האקלים ולמזג האוויר באיזור, כדאי גם להשתמש בצמחים עם פריחה כגון יסמין או רוזמרין, כדי להוסיף פריחה ויופי לגינה ולשמש כמזון למאביקים כגון פרפרים ודבורים, אל הגינה.

  2. קומפוסטר- במקום לדשן באמצעות חומרים כימיים ובכך להזיק לסביבה, ניתן למחזר זבל כגון קליפות, לזרוק למיכל המיועד ליצירת קומפוסט, וכל חצי שנה לקחת ממנו את הדשן שנוצר כתוצאה מהתפרקות של אותן קליפות. ההימצאות של קומפוסטר בגינה היא נפלאה גם בגלל שהזרעים של הפירות והירקות שזרקנו עשויים לנבוט ולייצר אצלנו בגינה שתילי ירקות ועצי פרי נוספים.

  3. השקיה במים אפורים- מים אפורים הם מים לא מאד מלוכלכים, שנזרקים על ידינו למערכת הביוב מדי יום. למשל: מי מקלחת, מים משטיפת כלים. באמצעות מערכת למחזור מים אפורים, ניתן להשתמש במים האלה לטובת הגינה.

  4. שימוש בחומרי חיפוי אורגניים- יש המשתמשים בטוף לחיפוי הגינה, ניתן במקום זה להשתמש בחומרים טבעיים, למשל נסורת, על מנת לשפר ולהיטיב עם האדמה.

  5. שימוש בצמחיה חסכונית במים מונע בזבוז מים מיותר, וכך הגינה נשארת ירוקה ופורחת ללא השקעה כספית רבה.

  6. הדברה ירוקה- במקום להשתמש בחומרים כימיים להדברת מזיקים, ניתן להשתמש בהדברה שלא מכילה חומרים כימיים, ואינה מזיקה לסביבה. ניתן להשתמש גם בהדברה על ידי בעלי חיים. ניתן להשתמש גם בהדברה ביולוגית, שהיא הבאת בעלי חיים מסוימים לגינה, על מנת שיאכלו את המזיקים שנמצאים בה.

 

גינה אקולוגית חוסכת לכם מים וחוסכת זיהום לסביבה, ובכל זאת מאפשרת לכם ליהנות מגינה נהדרת פורחת ומלבלבת. אם כולם יישמו את העקרונות האלה התרומה לסביבה ולכדור הארץ תהיה רבה.

 

WhatsApp chat
072-393-7641