הענק וגנו - גנן מומחה נס ציונה רחובות והסביבה

שיקום גינות

להחזיר את הצבע לגינה

גינות דורשות אחזקה שוטפת; טיפול מתמיד הכולל השקיה, גיזום, הסרת עשבים שוטים וכן טיפול בצמחייה שהתייבשה וחלתה – הוא חלק אינטגראלי מתהליך התחזוקה שיבטיח אורך חיים ארוך לגינה האהובה שלנו. אולם במידה שהזנחתם את הגינה משך תקופה ארוכה, והחלטתם כעת שהגיע הזמן לשקמה, דעו כי זה אף פעם לא מאוחר מדי.

במאמר זה נדבר בקיצור נמרץ אודות העקרונות החשובים שבתהליך שיקום גינות.

שיקום גינות – מהו בעצם שיקום גינה ?

שיקום גינה מאפשר שיפור במראה גינה קיימת לאחר שהוזנחה משך זמן מה; שיקום יידרש גם במקרים של מעבר לבית חדש ורצון לשנות את מראה הגינה הקיימת למראה המתאים לכם ולבית החדש שלכם.

מוטיבציה היא אלמנט חשוב בתחזוקת גינה; עליכם לחשוב ולקבוע מדוע החלטתם דווקא עכשיו לשקם את הגינה ומה נשתנה בגישה שלכם מהימים בהם הזנחתם אותה? האם תוכלו להבטיח שמעתה תשקיעו כל שנדרש על-מנת שגינתכם תיוותר מטופחת כל העת? לעיתים אנשים מתחילים את הפרויקט בהתלהבות, ממשיכים עמו למספר חודשים, ואז מפסיקים מסיבות שונות, מסיבות כספיות, חוסר זמן או סיבות אחרות – מה שמביא להזנחה חוזרת של הגינה.

לפיכך, במידה שאין ברשותכם את הזמן הנדרש לטיפוח הגינה, תוכלו לבחור לשלב אלמנטים שאינם דורשים זמן טיפוח רב, כמו דשא סינתטי, שאינו דורש גיזום והשקיה; גם שימוש במערכת השקיה אוטומטית עשויה לחסוך עבורנו זמן רב, לעומת שימוש בצינור.

שיקום גינות מוזנחות הוא תחום מורכב ועם זאת מפותח; הוא מחייב את איש המקצוע לפעול במיומנות רבה ולהחזיק בתעודות המתאימות המוכיחות הסמכה להקמת גינות ושיפוצם. עליו להיות בקיא ברזי עולם הצמחייה על גווניה השונים, כולל צרכיה הייחודיים, כדוגמת – מיקום, תנאי קרקע, אקלים, השקיה, הזנה וכל מה שנדרש על-מנת להבטיח שיקום גינה שיותיר גינה מרשימה באיכות גבוהה ועיצוב מעורר הערצה, שתהיה עמידה ותמשיך לפרוח למשך שנים.

שיקום גינות – מה הוא כולל?

אנשי מקצוע המתמחים בשיקום גינות ידעו לבצע את הפעולות הבאות:

  • שיקום גינות בשילוב עיצוב ייחודי, עיצוב דקורטיבי של עצי נוי ופרי, צמחייה חסכונית במים, פרחים ססגוניים.

  • שדרוג גינה קיימת, תוך חשיבה ותכנון מקדימים לחידוש והעשרה של מראה הגינה בהתאם לאופי המקום וטעמו האישי ואורח חייו של הלקוח.

  • גיזום ועישוב, כריתת עצים, ריסוס ודישון.

  • חידוש צמחייה ושתילת צמחייה עונתית.

  • עבודות חיפוי קרקע.

  • התקנת דשא סינתטי, שיקום דשא ישן.

  • ועוד…

WhatsApp chat
072-393-7641